Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Духовне життя
Духовне життя

У Зарваниці відбудеться 40-денне поминання духовного провідника та ревного патріота України отця Василя Поточняка

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

Є люди, немов яскраве світло, які освітлюють всіх навколо, котрі несуть Христову науку і пам'ять про яких триває.

23 травня минає 40 днів з дня відходу до вічності ієрея Василя Поточняка. З цього приводу у Зарваниці відбудеться Архиєрейська поминальна Літургія, яку в головному Соборі відпустового центру очолить Преосвященний Владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Митрополії УГКЦ. Богослужіння розпочнеться о 10:00.

Нагадаємо, що 15 квітня 2015 року Божого, о 06:15, у м. Брешія (Італія) на 42-му році життя на 19-му році священства відійшов у вічність отець Василь Поточняк, виконавчий секретар Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ, колишній голова Комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Ревний священик Української Греко-Католицької Церкви та патріот своєї землі. Він духовністю і свідченням християнського життя привів і утвердив багато душ. А своїм життям постійно виявляв повне довір’я Божій волі, яке засвідчив сприйняттям хвороби і терпінням як виявом Божого милосердя та можливістю свідчення Христової благовісті навіть на постелі недуги. Розраду і заступництво отець Василь одержував з прикладу життя митрополита Андрея Шептицького, за прославу якого молився.

Похоронні відправи відбулися в Італії - Брешія, Рим; та в Україні - с. Лімна, м. Самбір, м. Львів, с. Зарваниця. Поховали о. Василя у Зарваниці у крипті Дзвіниці.

Василm Поточняк

Коротка біографія:

Народився у невеличкому селі Лімна на Львівщині. Ієрейські свячення отримав з рук правлячого архиєрея Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, блаженної пам’яті владики Юліана Вороновського. Священичі студії пройшов у Вищій Люблінській семінарії при Люблінському католицькому університеті в Польщі та у Папському східному інституті в Римі.  Вів душпастирське служіння для українців греко-католиків однаково ревно і в Україні, і в Росії, і в Італії, бо упродовж всього свідомого земного буття вважав Церкву своїм Небом на землі.

о. Поточняк був першим координатором греко-католиків в Італії. Упродовж 11 років служіння українцям закордоном заснував понад 100 греко-католицьких громад.

Заснував і був головним редактором українського греко-католицького журналу «До Світла», який виходив у світ при Апостольській візитатурі УГКЦ в Римі, а також ініціатором ідеї і редактором видання антологій творчості заробітчан «На чужих стежках Італії» та гумору «Ґавдеамус по-заробітчанськи».

За визначну просвітницьку та організаційну роботу 2006 року о. Василя Поточняка (за поданням заробітчанських спільнот) колишній Президент України, Віктор Ющенко, нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ст.

Після повернення в Україну священик започаткував проведення Міжнародних десятиденних піших прощ родин мігрантів із Самбора на Львівщині до Марійського духовного центру «Зарваниці» на Тернопіллі. За 9 років чисельність прощ зросла від 26 осіб до понад 350. У серпні цього року відбудеться десятий, ювілейний духовний похід.

Іванна РИЖАК


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 61


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти