Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Духовне життя
Духовне життя

Храм Святого Праведного Лазаря на землі Ісуса і в Жовкві

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

З давніх давен місту Жовква притаманна міжрелігійна, міжконфесійна толерантність, цей дух панує і в наш час.

Українська автокефальна православна церква цей живий приклад любові до християн, тут витає Святий дух любові, бо Бог – це любов, повага, толерантність.

Я майже сім років проживав на Святій землі в Ізраїлі і відвідав багато місць пов’язаних з життям Ісуса Христа. Хочу пригадати притчу про Лазаря, і місце, де зараз побудований храм Лазаря.

Віфанія

Церква Лазаря

“… Віфанія була недалеко від Єрусалиму, і багато юдеїв прийшли до Марфи і Марії, щоб поспівчувати в їх горі бо помер брат. Відсунули воїни  камінь від печери, де лежав покійний.

Ісус підвів очі до неба і сказав: Отче! Дякую Тобі, що Ти почув Мене. Я знав, що Ти завжди почуєш Мене, але сказав це для народу, що який тут стоїть, щоб  повірили, що Ти послав Мене. Сказав це, Він покликав голосно – Лазар! Виходь! – І вийшов мерлець обвитий по руках і ногах похоронними пеленами і лице його хустиною…”

/Євангеліє від Йоанна ХІ -18-19 41-44/

На святій землі в Ізраїлі і в наш час так пеленають покійників, я сам так пеленав мертвих, бо я працював в домі старців в місті Бней-Брак в Ізраїлі. Село Віфанія зараз – це арабське село Ель-Азарія, розкинуте з північної сторони Гори Олії поблизу Єрусалима.

В Євангелії від Святого Йоанна розповідається про чудо воскресіння Лазаря і про інші події, які відбувалися на шляху Ісуса від Ієріхона до Єрусалима.

Церква Лазаря побудована над гротом відомим як “Гробниця Лазаря”. Побудована за проектом італійського архітектора Антоніо Барлуцці у формі Грецького Хреста, який вінчається низким куполом, що спирається на кутовий барабан.

В середині церква нагадує мавзолей на стінах Дж. Ваганіні намалював сцени: розмова Марфи і Марії з Ісусом, трапеза в домі прокаженого Симона, Ісус Воскрещає Лазаря. В скалі висічені сходи, які ведуть в гробницю Лазаря, де було одне з самих знаменитих чудес здійснених Ісусом на Святій землі.

Жовківська церква святого Лазаря діючою є більше як 20 років. Настоятель храму отець Петро всім своїм серцем і душею вболіває за те щоб в церкві Служба Божа – літургія, молебень, акафіст, молитви, пісні були виконані згідно канонів української церкви. Для того він вклав максимум зусиль. Виконували на рідній українській мові, бо це природно, мова це як повітря… ми українці – і душа в нас українська і Бога ми просимо українською солов’їною мовою -, українськими словами – Боже змилуйся над нами. Коли заходжу в храм то таке відчуття що тут небо прихилилось до землі.

Історичною знахідкою-реліквією Храму Св. Праведного Лазаря є пергамент із посланням зберігся у скляній посудині був знайдений під Хрестом Храму під час ремонтних робіт у липні 1993 р.

Тут молились наші предки – жовківчани, тут панує Божа Благодать від побудови церкв з 16 століття року. Коли хто збентежений, схвильований, неспокійний – знайде свій спокій у лагідному погляді Богородиці на іконі. А сповідь очистить душу і заспокоїть твою безсмертну душу. З молитвою ми йдемо по життю вільно, чесно, спокійно – коли стараємося дотримуватись Божих Заповідей. Тоді ми є відкриті і дивимося людям в очі, а це обеззброює навіть звірів, не те що людей.

В. Гульгун

м. Жовква

 

 

 


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 203


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти