Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Наші інтервю
Наші інтервю

Українці з-закордону активно надсилають допомогу волонтерам для бійців в зону АТО

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

Завдяки тому, що в нашій державі останнім часом активно розвинувся волонтерський рух, ми можемо сміливо стверджувати «Українському роду – нема переводу». Завдяки діяльності цих людей, які почали висловлювати активно свою позицію ще від Майдану, і продовжують це і сьогодні, коли в Україні йде війна. Так, ці люди не тільки говорять, вони своїми діями допомагають фронту, допомагають нашим бійцям наближати допомогу. Найбільше волонтерський рух розвинений у Західній Україні. Розмовляємо з однією з активісток волонтерського руху – волонтеркою ГО «Національна революція» Галиною Денько.

Коли Ви розпочали займатися волонтерством?

Я розпочала займатися волонтерством ще з Майдану завдяки моїм друзям, з Малехова, зокрема, моїм сусідам, однодумцям, які мене підтримували. Коли я їм телефонувала, вони відразу реагували, закуповували те, що було потрібно. Так і триває і дотепер. Утворилася така громада, близько двадцяти осіб, з якими ми спільно робимо різні справи.

Знаю, що ви готуєте українські страви для військових, які отримали поранення на передовій і нині лікуються у військовому госпіталі. Як виглядає ваша допомога.

Приблизно один раз на тиждень ми відвідуємо наших бійців у госпіталі. Але ми це робимо не тому, що вони там не мають, що їсти. Ми переконані, що вони потребують до себе уваги та опіки, зокрема, і тих домашніх страв, які би їм нагадували про дім. Серед них є багато поранених хлопців здалека – з Рівненщини, Винниці, зі Східної України, навіть зі Щастя.

Спочатку ми ходили в госпіталь деколи, а тепер, коли ми знаємо, що нас хлопці чекають, ми щотижня, у четвер або п’ятницю, їдемо і відвідуємо одне відділення гнійної хірургії повністю, і ще одне відділення реабілітації – частково, до своїх знайомих.

Окрім того, ви допомагаєте тим поранених пересуватися по місту.

Ми не можемо так, щоб один раз сходити і більше нічого не робити. Якщо людина хоч один раз там побувала, то вона знає і відчуває потреби тих хлопців. Переконана, знає і мусить працювати далі. Ми неодноразово поселяли хлопців, які перебувають на ротації, для прикладу, тих, які з Криму. Поселяли жінок поранених бійців. Неодноразово відправляємо допомоги, за потребами. Коли у нас попросили з Винницького госпіталю постіль одяг, ми зібралися, спакували та відправили. Одного разу ми відправили тільки 200 кг постелі.

Знаю, що нещодавно ви відправили на фронт швидку допомогу, яка була доставлена з-за кордону, а ви її відремонтували.

Цю машину пригнав мій товариш, також майданівець. Її подарувала українська громада з Неаполя громаді з Малехова. Переправлянням цієї машини займалася голова громадської організації «Небо і пшениця» при Неапольській міській раді Оксана Абраменко. Вони дали кошти на перевезення машини, мій товариш Ігор Приймак її перевіз. Це було дуже важко. Він подолав велику відстань – дві тисячі кілометрів, їНхав тиждень, через гори. Громада Малехова відремонтувала цю машину, зокрема, власник автосервісу Олег Ожибко. Мої друзі дали гроші на придбання акумулятора, нових коліс. Священик дав гроші на паливо. Так громадою ми відремонтували машину і у Винницю, де ця машина була вкрай необхідна.

Разом зі швидкою були відправлені ліки. За ці ліки ми теж висловлюємо вдячність голові громадської організації з Неаполя «Небо і пшениця» Оксані Абраменко.

Нещодавно ви отримали чергову допомогу з-за кордону. Розкажіть, будь ласка, детальніше про неї.

Так, цього разу її відправила українська греко-католицька громада з Болонії (Італія). Це була швидка, яку ми передали нашій львівській 24-ій бригаді. Ще вони відправили близько 500 кг одягу. Ми вирішили, що наші волонтери частину з цього одягу передадуть нашим бійцям у госпіталь. Там є потреба в футболках, шортах. Тому частину передамо в госпіталь, а решту розподілятимемо серед біженців.

Також у складі цієї допомоги від цієї греко-католицької громади надійшло дуже багато медикаментів, памперси, серветки. Цю допомогу ми теж будемо відправляти або в наш госпіталь, або в Винницький.

Бажаю вам успіхів.

Дякую за розмову.

ГО "Нацональна революція"


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 60


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти