Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Наші інтервю
Наші інтервю

Заступник голови Перемишлянської РДА Володимир Танчин: «Більшість громад району хоче залишитися самостійними одиницями» (відео)

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

Голова ради ГО «Національна революція» Богдан Каспер розмовляє про проблеми та перспективи Перемишлянського району з першим заступником голови Перемишлянської РДА Володимиром Танчиним.

- Пане Володимире, влада робить перші кроки з децентралізації, щодо укрупнення місцевих рад. Яким чином відбувається цей процес у вашому районі. Чи виходить добровільно, чи місцеві ради та громади проти такого укрупнення?

- Від самого початку було задекларовано, що громади мають об’єднуватися добровільно. Ще від минулого року розповідали і про польський досвід. Цього року було розроблено, як це би мало виглядати, здійснено відповідні розрахунки, щоб громади були самоокупними, щоб вони могли самі виконувати ті функції, які покладені на громади. У перспективному плані спочатку було чотири територіальні громади. Однак тією чи іншою мірою зводилося до того, що чотири громади буде для нас забагато, і область пробувала переконати, що відповідно до тих засад, на яких формуються громади, було б доцільно створити три громади. У районі створили комісію, яка працювала з відповідними матеріалами. Вона розробляла спроможність громад за певними показниками, відстоює перед областю думку, щоб у нас має бути чотири територіальні громади.

Потім почали проводити громадські обговорення на сільських сходах і на сесіях. Тоді вийшла така ситуація, що більшість громад вирішили залишитися самостійними одиницями. Ми чудово розуміємо, що так бути не може, тому що, крім того, що є бажання, ще треба утримувати сільські ради. Як бачимо, станом на 1 липня 2015 року 11 сільських рад не виконують свій бюджет.

Ми ознайомлювалися з польським досвідом, їздили туди, там виступали наші польські друзі, які теж говорили, що у них теж є дуже великі перекоси. Зважаючи на те, скільки там триває цей процес, він теж ще не завершився.

- Скільки у вас є сільських рад і скільки з них є самоокупними?

- У нас є 27 сільських рад. Станом на 1 липня у нас 11 сільських рад не виконують бюджет. Вони мають гроші тільки на заробітну плату.

- У минулі роки було таке, що районна рада знімала кошти і перекидала їх на видатки місцевих рад, бо місцеві ради під кінець року не мали фінансування у зв’язку з тим, що виплачували великі премії, надбавки до посадових окладів і врешті-решт наприкінці року їм не вистачало коштів, і районним радам доводилося знімати кошти з відділу освіти. У різних районах по-різному. Чи у вашому районі не було такого?

- Я у нашому районі такого не чув. Йшлося про необов’язкові виплати вчителям.

То що ж у подальшому буде з укрупненням: чи воно діятиме, чи все залишиться так, як було?

- Так не буде. Я думаю, що все одно прийде до того, що будуть укрупнюватися. Зараз біда у тому, що ніхто не може сказати конкретно і чітко про правила гри, скільки має бути служб. Пожежна служба має бути у кожній територіальній громаді, казначейство тощо. Треба порахувати орієнтовно. Бо виходить, що апарат приблизно у кількості 50–60 осіб треба буде утримувати територіальній громаді.

- А якщо укрупнити, то, може, буде легше?

- Про що і йде мова. Якщо залишити дві сільські ради, то вони фінансово не зможуть дати собі раду.

- А прибутки звідки?

- Дохідну частину найбільше становлять податки із землі та податки з фізичних осіб. Тобто бачимо, що не кожна сільська рада, не кожна територіальна громада, яка є зараз, зможе вижити.

Виживають ті, де є більші території, де є підприємства, які залишилися у спадок від колишнього союзу. Чи в вашій адміністрації розроблена програма для підтримки підприємництва, зокрема, індивідуального виробництва по селах, бо фактично сільське населення нічим не зайняте.

У нашому районі діють програми, за яким дотації отримують господарства, які тримають чотири і більше корів. У нас проводили переговори про створення кооперативів. Але це поки що тільки переговори.

Загалом, створення нових робочих місць ­– це не лише проблема окремого району, це проблема для України.

У нашому районі нема таких потужних підприємств. Хоча зовсім недавно у нас відбулася зустріч з польськими підприємцями, які планують на Перемишлянщині створити відгодівельну тваринницьку ферму. Зараз проводять певні розрахунки. Йде мова про те, що вони викуповуватимуть корівник, щоб мати старт. Є певні напрацювання.

- Яка основна проблема Вашого району?

Проблеми такі ж, як усюди. Це проблеми з робочими місцями, це дороги. Зараз останнім часом ситуація трохи покращилася, якщо порівняти, що було у лютому – березні і що є зараз. Є й ті проблеми, які від нас не залежать.

- Дякую за розмову.


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 112


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти