Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Новини культури
Новини культури

Сергій Пащенко - митець та творець десяти хресних доріг

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

Сергій Пащенко – корінний мостичанин, а батько його походять із Запорізької області. Дід Микита Опанасович був відомим на всю округу Золотарем (майстром ювеліром) і годинникарем. Іще 1921 року його вивезли в Казахстан зате те, що не підтримував радянську владу.

Пан Сергій закінчив Львівське художнє училище. Називає себе самобутнім художником-самоуком, який працює з каменем на духовну тематику.

За останні чотири роки пан Сергій створив 10 хресних доріг – це його захоплення, пристрасть і основна робота. Твори митця – біля храмів у Малнові, Мостиськах, Других, Волі-Малнівській, Заваді, Коханівці сусідньої Яворівщини, а також у церквах чотирьох сіл Бродовського району. Нині митець завершує роботу над 11-ю Хресною дорогою в селі Липники. Користується репродукціями картин відомого італійського художника ХIX ст. Луїджі Моравці. Вони яскраво і дуже виразно зображують трагедію Спасителя в останні години його життя, коли Він ішов на Голгофу.

Заняття і важке, трудомістке. А для скульптора Сергія Пащенка це не тільки творчий процес. Він називає це велінням Святого Духа, а себе митцем-каменярем із створення мистецьких творів для церков із бальзату та граніту.


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 157


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти