Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Листи до редакції
Листи до редакції
В Сколе на недобудований міст влада списала мільйони гривень

В Сколе на недобудований міст влада списала мільйони гривень

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

Народ міг би контролювати владу, якщо б вона була частиною народу, його підсистемою. Натомість за нинішнього устрою між владою і народом велика прірва … А раз немає контрою, то влада робить, що хоче. Так сталося і в цій історії (ситуації), про яку ми хочемо з Вами поділитися.

Стихійне лихо сталося влітку 2008 року: інтенсивні грозові дощі призвели до різкого підняття рівня води в річках. Не оминув цей процес і бойківське містечко Сколе. Повінь знищила на своєму шляху міст, який став до сьогоднішнього дня мостом спотикання.

За результатами повені із держбюджету повинні були виділити кошти на будівництво нового моста. На практиці ж – це спосіб "відмивання" державних коштів через міський Сколівський бюджет. Аферу добре спланували екс-голова Сколівської РДА Василь Романів та міський голова Олександр Марушкевич, у якого працював заступником син екс-голови РДА Юрій Романів та Степан Маїк керівник облавтодору.

Згідно з першим Актом виконаних робіт у 2008 році було освоєно орієнтовно 1,2 млн. грн..

У 2010 році відбулися місцеві вибори, на яких перемогу здобув Володимир Москаль, що поставило під загрозу для подальшого завершення розпочатої афери з відмивання коштів.

Але не думалось, не гадалось, як у січні 2012 року – наголошуємо після перевірки КРУ, без реєстрації у фінвідділі, заборгованості призначень в держказначействі, у головного бухгалтера міста появляється другий Акт виконаних робіт за 2009 рік на суму 1,250 млн. грн. підписаний п. О. Марушкевичем з будівництва моста.

До речі, будівництво моста в цьому місці фактично є недоцільним через те, що залізна дорога ніколи на цьому швидкісному відрізку дороги не дозволила би облаштування з/д переїду. А без з/д переїзду це дорога в нікуди.

От і почалося: 03.01.2012 р. від компанії з відмивання коштів поступив позов до суду про неоплату містом «виконаних» робіт. Міський голова п. В. Москаль звернулося до прокуратури з проханням захистити інтереси сколівчан у суді, щоб не платити судовий збір (а це понад 15 тис. грн. з бюджету). По тогочасних мірках величезні кошти, які, насправді, були відсутні в бюджеті міськради. Проте було отримано відмову. Правоохоронці теж не побачили фальсифікації і відвертої підстави, адже це були буремні часи діяльності партії регіонів, де кожний злодій був у пошані. В результаті Господарський суд наклав арешти на рахунки міста, чим унеможливив фактичну реалізацію передвиборчих обіцянок п. В. Москаля. Не закінчено реалізацію проектів з освітлення, водопостачання (заміна водопроводу), каналізування (вул. Черемшини), облаштування тротуарів та асфальтування наступних вулиць: Шевченка, Стуса, Гайдамацька. Та не менш важним є для жителів містечка і будівництво соціального житла, яке було погоджене ще у 2011 році, а розпочати так і не вдалося через блокаду рахунків.

Хоча минули часи панування партії регіонів, країна почала жити «по-новому», але життя сколівчан надалі залишається заблоковане корумпованими правоохоронними органами і судовою системою.

Йосип СОКИРА


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 542


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти