Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
На Львівщині поліцейські затримали посадовців місцевого самоврядування за отримання хабарів
Теракти у Франції. Як бути Україні?
Жахливі численні теракти у Франції і недавня авіакатастрофа в Єгипті, ці криваві події, про котрі все частіше починають говорити як про початок Третьої світової, є ланками одного ланцюга.
Новини Жовківщини » Святкуємо разом
Святкуємо разом

Перемишлянщина вшанувала пам’ять свого земляка – співорганізатора та першого командира Української Повстанської Армії Василя Івахіва

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

11 липня 2015 року у селі Подусільна Перемишлянського району на Львівщині пройшли заходи зі вшанування пам’яті співорганізатора та першого командира Української Повстанської Армії на Волині, підполковника УПА Василя Івахіва - повідомляє Національна революція

На батьківщині першого командира УПА відбулася панахида, де його земляки та громадські активісти ГО «Національна революція» Богдан Каспер, Андрій Пташник помолилися за Василя Івахіва і за всіх воїнів, які загинули у боротьбі за незалежність України, а також за Новітніх Героїв – героїв Небесної Сотні, воїнів, які загинули на сході України.

Земляки пам’ятають про Василя Івахіва. Вони перекоані, що ті, хто відходить від нас у вічність, не зникають, вони є в іншому вимірі. Завдяки тому, що память про них триває серед поколінь, які ще живуть на землі, ми маємо можливість наслідувати добрі риси тих, яких вшановуємо, якими гордимося, яких хочемо наслідувати.

Тих, хто знав підполковника УПА, залишилося не так багато. З їхніх розповідей відомо, що цей чоловік був надзвичайно ерудованою людиною. Він дуже любив бібліотеку і сам був зацікавлений у тому, щоб тут її створити для місцевих жителів. Василь Івахів розвивав громадське просвітницьке життя у селі, оскільки добре розумів, що слово має велику силу.

Починаючи з Подусільної, Василь Івахів формував світогляд українця. Із такого маленького села пішло багато хлопців, які боролися за незалежність своєї країни, які хотіли бути вільними, хотіли, щоб були вільними їхні нащадки. Для того, щоб мати силу до боротьби, потрібно мати і натхнення, певні знання. Саме Василь Івахів мав той Божий дар, він умів правильно організувати навколо себе людей, які його слухали, щоб потім іти за ним.

Він був насправді лідером, починаючи тут, із Поудсільної, а відтак і в подальшій своїй патріотичній діяльності.

Згадуючи Василя Івахіва у такий складний для нашої країни час, його земляки, вдивляючись у його життя, ідучи вслід йому, вчаться його дуже чіткій визначеності та правильній організації. Василь Івахів був зацікавлений, щоб будувати, починаючи від конкретної особи. Від однієї особи до десятка, соті і так далі формується громадянське суспільство.

Наші новітні герої воюють сьогодні на сході України не слабше. Допоки ми матимемо такі гідні приклади для наслідування, доти Україна була, є і буде!

Довідка.

Василь Івахів (псевдо «Рос», «Сонар», «Сом») народився 18 квітня 1908 у селі Подусільна Перемишлянського району. Член Тернопільського обласного проводу ОУН, військовий референт крайового проводу ОУН на ПЗУЗ. Співоргнізатор, к-р підпільної підстарш. школи в Поморянах [ЗВУ 8.8.92]. Поручник. 1942 створив один із перших загонів самооборони. Перший командир УПА на Волині. Загинув 13.05.1943 в боях з німцями в Колках. Підполковник УПА (посмертно). Лицар Золотого Хреста Бойової Заслуги 1-го кл. (посмертно).


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 78


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти