Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
Новини Жовківщини » Влада працює
Влада працює

Богдан Стахів: «У нас одне питання: піднімати громади, покращувати життя Жовківського району»

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

Про це в інтерв’ю Голові ради ГО «Національна революція» п. Богдану Касперу розповів перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації.

Вас нещодавно призначено на посаду першого заступника голови Жовківської райдержадміністрації. Від кого вийшла ініціатива Вашого призначення? Чи, може, хтось на цю посаду Вас лобіював? Чи це громада виявила таке бажання?

Пропозиція вийшла від сільських голів. Також п. Надія Степанівна Щур запропонувала допомогти очолити Жовківську райдержадміністрацію, бути її першим заступником. Я десь прислухався до їхніх порад і погодився. Попередньо був на посаді сільського голови. Маю добрі стосунки з сільськими головами. У нас одне питання: піднімати громади, покращувати життя нашого району

– Чи є у Вас якийсь особистий план розвитку району. Чи підтримуєте ті плани, які започатковані? Якими є ці плани, в чому вони проявляються?

Будучи сільським головою, я працював на район понад два роки, щоб підняти його рівень. Безпосередньо займаюся розвитком освітянської, культурної сфери, готую проекти. Перше питання, яке ставлю перед собою – розробити до жовтня стратегічний план Жовківського району. Без стратегічного плану ті реформи, які зараз є, є неможливими. Однак цей план має поєднувати всі громади. Кожний населений пункт є своєрідний і щодо кожного має бути розвинена своя стратегія. Номером один має бути надходження в бюджет, щоб можна було забезпечити майбутнє. Сьогодні всі зусилля докладатимемо для розвитку громад через стратегічне планування.

– Які саме першочергові плани мали б забезпечити надходження до бюджету?

Це податок від фізичних осіб. А такі податки утворюються тільки тоді, коли інвестор зайнятий в районі. Питання номер один в районі – залучити інвесторів, як вітчизняних, так і закордонних. Створити всі умови, щоб після розмови були конкретні дії.

Друге – це земельні питання: оформити землю, згідно з чинними законодавчими структурами, щоб вона могла функціонувати, а податок надходив місцевій владі. Створити конкурентні умови на торгових точках. Буде конкуренція – буде дохід.

– Основною проблемою села є реалізація сільськогосподарської продукції, зокрема молочної. Насправді люди не мають куди віддавати молоко. Це призводить до зменшення щорічного поголівя худоби. Як вирішувати цю проблему?

Питання молока, фруктів, чи овочів не може іти виокремлено, а має розглядатися в комплексі. Мінусом є те, що поля обробляються, а тваринництво вмирає. Сьогодні питання щодо виробництва молока стоїть. Виробництво молока падає через нульову ціньову політику, нульову реалізацію. Якщо на селі були б такі приймальні пункти, які були колись, питання було б вирішено. Ті населені пункти, які знаходяться поблизу дороги, ще якось працюють в цьому плані, а віддалені – ні. Це мертва зона. Питання молока і овочів є занедбане.

– Чи виконує свою функцію відділ агропромислового комплексу адміністрації?

Це не питання відділу АПК. Сьогодні потрібно навести перш за все лад із земельними ділянками. Розпорядниками мають бути передусім сільські голови, які є ставниками на місцях від громад. Питання в тому, де молоко здавати. На сьогодні ми маємо сміливо дивитися правді в очі – усе залежить від нас. Як ми сплануємо, так воно і буде. Ми не маємо дивитися на помилки і робити ті самі. Я прийшов сюди не на місце, а до того місця громада і сільські голови мене підвели. Громади собі обирали тих, кого вважали за потрібне. Чи ми зробили помилку, чи ні – судити людям. Кожен за свої помилки нехай відповідає, але я ніколи не виню сільського голову. Я виню людей: вибрали собі такого голову – п’ять років терпіть.

– Чи, на Вашу думку, децентралізація проходить де-факто, чи ні?

Реформи і децентралізація сьогодні нам потрібні. Коли почали над тим працювати, то говорилося, що це питання на часі. Інші казали, що не на часі, але і чекати далі нема як. Я за початок реформ, реформи мали б бути. Є добровільне об’єднаня – значить треба дати громадам можливість добровільно об’єднатися.

– Чи підтримуєте Ви укрупнення місцевих громад, яке пропонує влада?

Я підтримує те, що прописано в законі про місцеві громади. Якщо б громади об’єдналися, то ми через три роки вийшли б на ту саму «картинку», яку пропонують нам зверху.


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 149


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти