Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
Новини Жовківщини » Влада працює
Влада працює

У Жовкві шукають шляхи вирішення проблем моргу. Відео

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

З ініціативи голови ради ГО «Національна революція» Богдана Каспера голова Жовківської районної ради Тадей Швай провів нараду з вирішень проблем із моргом у районі.

На світлині: голова Жовківської райради Т. Швай

Нагадаємо, що до депутата Львівської обласної ради, голови ради ГО «Національна революція» Богдана Каспера часто звертаються жителі Жовківського району з проханням допомогти отримати тіло померлої людини, яка залишається в морзі в суботу і неділю, через те, що у ці дні морг вихідний, а неопізнані тіла лежать тижнями у колишньому свинарнику без вікон, у приміщенні бігають щурі.

Богданові Касперові довелося неодноразово втручатися у такі проблеми. Під час з’ясування обставин Богдан Каспер побачив, що морг у Жовківському районі і справді у жалюгідному стані, і тіла померлих зберігаються без належних умов. Найголовніше – у морзі немає охолоджувальних камер, і тіло у літній період фактично розкладається.

На нараді у голови райради Тадея Швая за участю представників медичної галузі Жовківщини, а також голови ради ГО «Національна революція» БогданаКаспера обговорили проблему моргу у Жовкві. Керівництво району визнало, що це насправді проблема. Таке є життя, що коли люди вмирають, то їхні тіла мусять утримуватися в нормальних умовах.

На світлині: головний лікар Жовківської ЦРЛ І. Шевців

Той  морг, який діє сьогодні у Жовківському районі, не відповідає ніяким критеріям,–каже головний лікар Жовківської райлікарні Ігор Шевців. Це питання треба вирішувати вже і негайно – зробити кімнату смутку для похорону померлих, оскільки неможливо похоронити людину, яка проживала у багатоповерхівці, де неможливо розвернутися. А найголовніша необхідність – це те, що починаючи з 2016 року всі люди, які помиратимуть, згідно з чинним законодавством Європейського Союзу, повинні бути вскриті тільки певною категорією людей. Тоді кількість розтинів надзвичайно зросте.

Окреслено два шляхи, якими можна вирішувати проблему. Перший шлях – це віднайдення приміщення і рішенням сесії передати його в оренду підприємцеві, який би міг відповідним чином його переобладнати. Другий шлях – це віднаходити державні кошти, а також паралельно звертатися за допомогою до обласної ради, і виділяти кошти з районного бюджету, і будувати морг.

Паралельно відбуватимуться розмови із сільськими радами, як вони можуть допомогти у реконструкції моргу. Будуть підготовлені звернення до обласної ради і обласної державної адміністрації.

За чинним законодавством вирішили у районному часописі оголосити конкурс серед підприємців, хто хоче зайнятися такою справою. Районна лікарня в стислі терміни зробить кошторис вартості робіт. А також поїдуть до поляків і розглядатимуть питання про спецобладнання для моргу.

Національна революція


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 207


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти