Жовківчанка - актуальні новини Жовківщини

 RU 
Випуск №

На головну сторінкуRSS Добавити в закладкиКонтакт
Огляд
Новини Жовківщини » Влада працює
Влада працює

Жовківський морг: не для зберігання, а для загнивання. Відео

Нравится
Стаття з випуску № 1 від 2015-01-20

До депутата Львівської обласної ради, голови ради ГО «Національна революція» Богдана Каспера неодноразово звертаються жителі Жовківського району з проханням допомогти отримати тіло померлої людини, яка залишається в морзі в суботу і неділю, через те, що у ці дні морг вихідний, а неопізнані тіла лежать тижнями у колишньому свинарнику без вікон де бігають щурі.

Як розповів депутат, йому довелося неодноразово втручатися у такі проблеми. Під час з’ясування обставин Богдан Каспер побачив, що морг у Жовківському районі і справді у жалюгідному стані, і тіла померлих зберігаються без належних умов. Найголовніше – у морзі немає охолоджувальних камер, і тіло у літній період фактично розкладається.

Для того, щоб не бути голослівним, Богдан Каспер відзняв відеосюжет про ситуацію, яка склалася у Жовківському морзі, а також поспілкувався з особами, які дотичні до вирішення проблеми – з представниками районної влади, моргу, підприємцем, головним лікарем району.

Завідувач Жовківського районного відділення судово-медичної експертизи Олександр Іванов підтвердив, що умов для зберігання тіл немає, а також і те, що є наказ про те, щоб у суботу та неділю розтини не робити. Також, як зазначив Олександр Іванов, у районі немає машини, яка би перевозила тіла мертвих, і тому люди за свій кошт наймають машини і привозять тіла в морг. Завідувач районного відділення судово-медичної експертизи неодноразово писав, щоб виділити таку машину, однак цю проблему у районі так і не вирішують.

Олександр Іванов розповів, що місцевий підприємець Мирон Мастикаш виявив бажання допомогти у будівництві моргу з умовою, щоб створити при морзі приватне підприємство з продажу ритуальної продукції побудови каплички.

Сам Мирон Мастикаш розказав, що ця проблема стала близькою тоді, коли у них померла близька людина, і вони побачили весь жах цих умов у морзі. Оскільки він має стосунок до ритуальних послуг, то розробив відповідний проект і звернувся з ним до керівництва лікарні, районної ради. У своєму проекті підприємець гарантував у морзі холодильники, експертну кімнату для патологоанатома та весь перелік послуг – і ритуальні машини, і реалізація вінків тощо, щоб у цьому приміщенні родичі померлих могли в одному місці вирішили всі питання, пов’язані з похованням померлих. Ніби всі були за таку пропозицію, всі вітали, обіцяли підтримку. Як каже Мирон Мастикаш, усередині лікарні пішло якесь непорозуміння, і підприємець, який хотів вирішити проблему, не отримав жодної відповіді. Так це питання залишилося болючим і донині.

Голова Жовківської районної ради Тадей Швай каже, що він знає про проблему з моргом у районі. Це питання років три тому піднімалося, були пропозиції від підприємців. З пропозицією підприємців Мастикашів він теж знайомий. Проте Тадей Швай наголошує, що сьогодні в районному бюджеті коштів на будівництво моргу не знайти. Район думав, що залучить кошти державні, зокрема, під час підготовки до Євро-2012, але центральній тодішній владі було не до того.

Зараз Тадей Швай бачить два варіанти вирішення проблеми: по-перше, у підготовці проекту з залучення коштів Європейського Союзу; по-друге, залучати приватні інвестиції. Також голова районної ради зазначає, що головний лікар районної лікарні мав би звертатися з ініціативами з цього питання.

Головний лікар Жовківської районної лікарні теж каже, що знає проблеми з моргом у районі. Він також зазначає, що за відсутності коштів ні райдержадміністрація, ні райрада багато років це питання не могли вирішити, а додаткових коштів на морг лікарня не отримувала. Однак це питання вимагає негайного вирішення, адже з 2016 року тіла всіх померлих мають бути вскриті і тоді віддані родині. Головний лікар каже, що це питання постійно моніторить.

Днями у районі відбудеться ініційована головою ради ГО «Національна революція» Богданом Каспером нарада з цього питання. Хочемо вірити, що вирішення цієї наболілої проблеми у Жовківському районі зрушиться з мертвої точки.

ГО «Національна революція»


Російськомовну версію публікації ви можете прочитати тут.


Кількість переглядів - 649


Залишити коментар
Шановні читачі! Перед добавленням коментарів редакція газети та адміністрація порталу дуже просить вас не відображати будь-якої інформації, яка б порушувала Закон України "Про захист персональних даних". Якщо ви не згідні з текстом статті, маєте конкретні факти, які можете підтвердити - запрошуємо вас до редакції з своїм матеріалом. Коментарі, що не відповідатимуть вище вказаному Закону України, ми змушені або корегувати, або видаляти.
Просимо вас шанувати людей та їхній час!
Ваше ім’я: *
Ваша пошта:
Коментар: *

Введіть символи: *
Поновити

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ :

Мапа сайту Лінки Контакти